4 Ocak 2014 Cumartesi

Bir Hafta Sonu Kadıköy' de...

Geçen hafta sonu İstanbul' daydım. Cumadan gittim. Geçen hafta havalar çok soğuktu bu yüzden sarıldım sarmalandım ve bir yün yumağı halinde haremde indim. Harem deniz kenarında olmasın  rağmen hiç soğuk değildi. Hatta baharı aratmayan bir hava vardı. İstanbul beni hep şaşırtıyor.  

İstanbul deyince aklıma ilk önce Galata gelir. Her zaman hayran olmuşumdur. Ama her zaman gitme fırsatım olmaz...

2. seçeneğim tabi ki Kadıköy.

Kadıköy' de nereye gidilir ne yenir diye biraz internette arama yaptım. Lüx restoranlar ve alışveriş mekanları hariç doğru düzgün bir paylaşım bulamadım. O yüzden bu postu yayınlıyorum. Gezelim görelim havasında yani:)

Kadıköy' e Üsküdar' dan geçtiğim için Üsküdar sahilden  üstünde Kadıköy yasan sarı dolmuşlara binerek yaklaşık 15 dk'da Kadıköy sahilde oluyorsunuz (tabi ki trafik yoksa:))

Sahilin manzarası;

Vapurlara Doğru biraz ilerleyince de vapurların arkasında ki ve çatısı hala onarılamayan Haydarpaşayı görüyorsunuz...


 İstanbul'da çekilen her Türk filmine ve dizisine mutlaka konu olmuştur. Muhteşem bir yapı... İstanbul' a gelip de görmeden gitmemeniz gereken bir yer.

Sahilde biraz daha ilerleyince (rıhtım meydanı) Kadıköy
Haldun Taner Sahnesi karşınıza çıkıyor. Şehir tiyatroları hakkında buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Benim gözümde Haldun Taner Sahnesi....


Ben küçükken bir akrabamızın düğünü için gelmiştik Kadıköy' e. O zamanlar sahil çok kötü kokuyordu. Haberlere çıkmıştı hatta. Sonra belediye ve vatandaşlar çok çalıştı ve şimdi sahil deniz kokuyor. O zaman babam bana Haldun Taner' in arkasında dürüm yedirmişti.Çocukluktan mı bilmem o dürümün tadını hiç unutamadım...

Haldun Taner' in yan tarafında çiçekçiler var. sokak çiçekçilerini hep çok sevmişimdir. Çiçek almanız için zorlamazlar sizi. Çiçek kokularını duyduktan sonra hemen bir buket yaptırırsınız zaten :)Benim gittiğim saate çoğu gitmişti:)


Şimdilik Haldun Taner Sahnesi ile bitiriyorum gezimi. Bir sonraki gidişimde biraz daha fotoğraf ve anılarla devam ederim...