28 Ekim 2015 Çarşamba

Çeyiz Hazırlıkları: 2


Merhabalar...

Yoğun bir iş döneminin ardından bir de grip olunca resmen burayı ihmal ettim :(
Aslında işin yoğunluğu aynı devam ediyor ama artık bir nebze daha iyiyiz. en azından doğum izninden dönüldü ve şu an yıllık izin kullanan yok :)


Bu sene isteme, söz, nişan düğün koşuşturmacası derken dikiş kursuna gidecek enerjim kalmadı. Neyse ki halk eğitim merkezi bu sene hafta sonu kursu açmayacakmış. (yeterli katılım olmadığı için.)


Gelelim bana; isteme ve sözü atlattım. Şimdi sırada nişan ve nişan hazırlıkları var. 7 Kasım cumartesi nişanlanıyoruz :)

Dağıtılacak süslerimizi bu pazar hazırladık. Tam anlamıyla el emeği göz nuru oldular :)
Onları da en yakın zamanda paylaşacağım :))

Gelelim çeyizim için aldıklarıma;

Öncelikle ütümden başlamak istiyorum; Philips ve Tefal arasında çok gidip geldim. 
Ama annemin de kullandığı tefal ütüden çok memnun olmamız bir yana özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırdığımda Tefal' i tercih ettim. Kendisi piyasada 250-300 TL arasında. Ben gitti gittigidiyordan 182 TL'ye aldım. Gitti gidiyor sitesini elektronik eşya konusunda şiddetle tavsiye ederim. 
Fiyatları takip ettiğinizde piyasanın çok altında elektronik eşyalar alabilirsiniz. Ben her alışverişimde çok memnun kalıyorum :)Gelelim madam coco alışverişlerime :)
Madam coco bütün ürünlerini %50+%20 indirimli olarak sunuyor. 
Her haftada belirli ürünlerine extra indirim yapıyor. Ama asıl önemlisi her ilde de aynı mı bilmiyorum ama neredeyse 2 ayda bir  tüm ürünlerde %50+%50 indirim yapıyor :) Ürünün etiket fiyatının dörtte birini ödüyorsunuz :) Bunu keşfetmem baya uzun sürdü:)

Bu tepsileri %50+%50 indirimle aldığımı gururla söyleyebilirim :)


Ben öncelikle havlular için yaptığı extra indirimden yararlanıp yaklaşık 12 tane havluyu tanesi 7,90'na almıştım. Annem o kadar çok beğendi ki ona da 12 havlu aldım. o ay maaşın azımsanmayacak kısmını madam coco'ya yatırdığımı söylemeye gerek yok herhalde :)

Aldıklarımın bazılarının görselleri aşağıda...

Yine bu altta ki klozet takımını da %50+%50 yaklaşık olarak 20 TLye aldım.
O kadar yumuşacık ki kesinlikle tavsiye ederim :)

Bu arada bazı ürünler internetten alınmaz. İlla dokunmak lazım:)

Gelelim damata ne aldığımıza :)))

Annem, damat bey ve ben bir araya gelmişken annem tuttu kolumuzdan gittik saatçiye. Direk Romanson erkek saati bakıyoruz dedi :)
Damat bey ve annem bu saati beğendiler. Ben daha çok deri kayışları seviyorum ama bu tür çelik saatler anladığım kadarıyla ömür boyu aynı şekilde kullanılabiliyor. Düğünde de takılacağı için çok güzel bir hatıra oldu :) Fiyat vermiyorum ama Sakarya'dan saat almak isteyen olursa Tam Ayar saatçiyi kesinlikle tavsiye ederim. Hem ilgi alakaları olsun hem ürün çeşitliliği olsun hemde fiyat indirimiyle on numara bir dükkan :)


Son olarak nişan bohçası için seçtiğim valize geliyorum.
Evet ben de sandık yerine valiz seçenlerdenim. Çünkü; sandığı tekrar kullanma şansım olmayacak, görüntüsüne rağmen içleri çok küçük oluyor. Ayrıca tarzım değil :)

Damat beyle kendimize her yıl mutlaka bir tatil ve tura gideceğimize dair söz verdik:))
İkimizde gezmeyi çok seviyoruz. Farklı yerler görmek, farklı yemekler tatmak, yeni yerler keşfetmek ikimizin de en çok istediği şeylerin başında geliyor. Hal böyle olunca yine gitti gidiyordan araştırmalarıma başladım. Veee bu buz mavisi 3' lü valizi (özellikle rengine bayıldım) 260TL' ye aldım. Valizler inanılmaz pahalı bunu söylemek istiyorum. Bir valizi ömrümüzde ne kadar kullanabiliriz ki? Tamam öğrenciler almalı ama tanesi 499 TL olan orta boy valizlerin olayı nedir ya?
Valizi alanı tatile mi gönderiyorlar diye düşünmedim değil :D


Geldik yazımın sonuna.
Sonuna kadar okuduysanız beni çok mutlu ettiğinizi söyleyebilirim :) okumayıp göz gezdirdiyseniz bile yine çok mutlu oldum :))

Umarım her şey gönlümüzce olur...

Hoşcakalın :*