9 Temmuz 2016 Cumartesi

Ev Dekorasyonu: Mobilyalarımız...

Merhabalar...
Geçmiş şeker bayramınızı kutlarım:)
Yine istemeyerek çooook uzun bir ara vermişim.
Ama şu bir gerçek her gün blog yazmak çok geniş bir zaman ve enerji istiyor.
Ben enerjimi ve zamanımı ev işleri, aile görüşmeleri ve işyerinin koşuşturmacası arasında tüketince blog yazmaya ne halim ne de vaktim kalmıyor.
Ama kendime söz veriyorum tembellik yapmak yok:) 


Malum yeni evliyim ve özene bezene dizdiğimiz evimi sizinle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle seçtiğimiz mobilyalardan bahsetmek istiyorum.
Yukarıda gördüğünüz masa ve sandalye takımını çok beğendik ve (aslında rengi sarı) 2 sarı 4 gri renklerde aldık:) Masaların hepsi köşeli. Ben ileride çocuklarımızın kafasını masanın kenarına vurmasını istemediğimden bu masa tam benlik diyebilirim. Evimiz küçük aslında yeni evlerin hepsi küçük o yüzden evi sırf eşya ile doldurmayalım dedik ve sadece kullanabileceğimiz parçaları aldık.


Yukarıda gördüğünüz komidini hem içi kullanışlı olduğundan hem de televizyon ünitesi olarak kullanmak amacıyla aldık. Dediğim gibi evimiz küçük o nedenle gümüşlüklerini almadık. Komidinin aynasını ayırıp duvara astık ve oldukça kullanışlı oldu.


Gelelim yatak odası için ne seçtiğimize;
Bu şifoniyer benim takılarımı ve makyaj malzemeleri derledi ve toparladı. Zaten ilk gördüğümden beri bu tarz şifoniyerlere bayılıyorum. hem çok kullanışlı hemde çok şık.


Yukarıda ki yatak odası ve şifoniyer takım. Yatağı özellikle bazalı istedim ve iyiki de öyle yapmışım.
Şimdi bütün kışlıklarımız, çarşaflar ve ıvır zıvırlar yatağın altında.
Özellikle verebileceğim tavsiyelerden biri mutlaka bazalı yatak seçmeniz.


Gelelim koltuk seçimimize.
Aslında benim hayalim hep köşe takımı ve takımlarıydı:) Hatta anlaşıp aldık ama parayı ödemeye gittiğimizde son anda vazgeçtik ve bu takımı seçtik.
Köşe takımı küçük aileler ve küçük evler için birebir. Ama biz çok geniş bir aileyiz ve gelenimiz gidenimiz de çok bu nedenle kimseyi gereksiz dip dibe oturtmak istemedik.
Koltukları kullandıkça bu kararı iyi ki vermişiz dedik:)

Koltukların rengi aslında sarı ve gri ama mağazada ki spot ışıklar ve fotoğraf makinesi resmen bambaşka renklermiş gibi göstermiş. Mobilya mağazalarını tek tek gezmenizi (ne almak istediğinizi bilmiyor veya kararsızsanız) ama özellikle gündüz gezmenizi öneririm.

Bizim koltuk takımında ve sandalyelerin renklerini aşağıda ki gibi seçtik.


Şunu söyleyebilirim ki bütün eşyalar evde mağazada göründüğünden daha güzel durdu. Yani mağazada ki diğer ürünlerle beğendiğinizi karşılaştırıp kendinizi kararsızlığa sürüklemeyin.
En önemli tavsiyelerimden biri evin her köşesini ölçüp o şekilde mobilyacıya gidin. Zaten ölçünüz yoksa mobilyacılar pek ürünlerini satmak ve riske girmek istemiyor. Bence haklılar biz evi milim milim ölçtüğümüz halde mobilyaları yerleştirirken galiba sığamayacaklar dedik.

Neyse ki sığdırdık:)

Mobilyaları Sakarya'da ki Göral mobilya'nın fabrikasından aldık. Piyasasına göre çok uyguna ve sorunsuz aldık.

Evimiz bol renkli, enerjik , sade ve şık oldu.
Bence bizim karakterlerimize birebir uydu :)