31 Mayıs 2018 Perşembe

Çarşamba Pazarından Oğluma Ne Aldım?


Herkese merhabalar.
Oğlum Kasım ayında doğdu. Kışın onu hasta etmemek için doktora gitmek dışında pek dışarı çıkarmadık. Ama baharın gelmesiyle kendimizi dışarı attık diyebilirim. Tabi ki güzel havalarda.


Oğlum kış çocuğu olduğu için hep kışlık,kalın,uzun kıyafetler almışız. Havaların ısınmasıyla çocuğa ne giydirmemiz gerektiği konusunda baya bocaladık. Neyse ki kısa kollu zıbınlarını  ayına göre değil daha büyük bedenlerde aldığım için zıbınının altın pijama altlarını giydirerek bir süreliğine sorunlarımızı çözmüş olduk :)
Yine de yaz için alışveriş yapmam gerekti. 

Bu alışverişi ramazandan 2 hafta önce yapmıştım. 

Üstte ki kısa kolluları 12,5 TLye aldım. Bizim çarşamba pazarı kalite konusunda mağazalarla yarıştığı için seçenek ve kalite çeşit çeşit. Ben hepsini pamuklu aldım. Bu yüzden içim rahat :) Şimdi diyeceksiniz ki organik mi? Ben satılan hiç bir şeyin organik olduğunu düşünmüyorum. Özellikle kıyafetlerde organik denilip Çin'den ithal edildiğini gördükçe (barkoda bakarak anlayabilirsiniz) kararım kesinleşti. Sadece annemin köyde kendi beslediği tavuklardan gelen yumurta ve kendi ekip,dikip, topladığı şeylerin organik olduğuna eminim. Zaten asıl önemli olan da bebeğimin ne yiyip ne içtiği.


Aylar geçtikçe çorap ihtiyaçları da ortaya çıkıyır.
Paketi 1 TL


Başka bir tezgahtan bir kısa kollu bir de şort. Fiyatı 5 TL


Bu da yeni doğacak olan kuzenimiz için pijama takımı. Görümcemin 4. çocuğu temmuzda Allah nasip ederse aramıza katılacak. O da oğlan.
 Yani benimki ve onun ki hem kardeş hem arkadaş olacak :) Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görümcemin oğlu yani yeğenimiz için bir hediyelik sepet yapıyorum. İçinde battaniye, yelekler, alt üst takımlar, pijama takımları gibi şeyler olacak. onu ayrı paylaşacağım :)Başka bir tezgahtan da 3 adet şort daha aldım. 3'nün fiyatı 10 TL.
Bu şortlar şu anda bebeğime pantolon gibi oluyor ama yakında şort gibi olur diye düşünüyorum :)


Son olarak kendime de bu soyacağı aldım. Ben çok sık çökertme kebabı yapıyorum.
Patatesleri kürdan gibi kesmenin en pratik yolu kesinlikle bu soyacaklar.( Çok araştırdım)
Acayip keskin. Öneririm :)

Fiyatı 10 TL

Bir alışverişin ve bir yazının daha sonuna geldim. Çarşamba pazarı benim en sevdiğim, acayip stres attığım, rahatladığım, mutlu olduğum ve aşırı yorulduğum bir yer.

Pazarlara gidin. Gezin. Para harcamanıza gerek yok. Tezgahlara bakın, insanları dinleyin.
Göreceksiniz terapi gibi bir şey.
Benden söylemesi...

:) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar